Astellas Locobase crema 100g
Momentan acest produs nu mai face parte din oferta noastra.
Detalii
Astellas Locobase crema 100g
Indicatii:
Locobase este special conceput si destinat pentru repararea si mentinerea functiei de bariera a pielii.
Nu contine parfum/are un potential foarte scazut de a cauza iritatia/este hipoalergenic si non-comedogenic.
Locobase este punctul de plecare(baza)pentru cremele si unguentele standard /si consta intr-o baza unica in care 70%ulei este dispersat in 30%apa.
Acest important progres stiintific a facut posibil ca Locobase sa aiba o eficienta si o acceptabilitate cosmetica optime/beneficii de mult asteptate de dermatologi si de pacienti.
Utilizare:
Aplicati un strat foarte subtire de Locobase pe toate suprafetele afectate/de 3-4 ori pe zi/daca medicul sau farmacistul dumneavoastra nu va recomanda altfel.
Doctorul dumneavoastra va poate recomanda Locobase ca o terapie de fond/pentru a ajuta procesul de reparare si mentinere a functiei de bariera a pielii.
Alternativ/pe langa aceasta indicatie/medicul dumneavoastra va poate recomanda utilizarea si a altor tratamente topice.
Cand functia de bariera a pielii este intrerupta/este importanta continuarea tratamentului/chiar daca pielea pare a fi refacuta.
Utilizarea zilnica a Locobase poate/de asemenea/preveni sau intarzia aparitia simptomelor.
Ambalare:
100gr